Domaci-sunkovar.cz

Kvalitní domácí šunku máte na dosah

Dotazy a rady

Vložit zprávu do knihy návštěv

Zpráva

* (Povinné)

Pavel 7. 10. 2018 17:09:07

Dobrý den, už jsem nějakou šunku uvařil, když jsem jí dával ochutnat tak všem chutnala. Bohužel se ale také všichni shodly na tom, že je moc suchá. Podle receptu dávám na 1kg masa 100ml vody, tímto prosím o radu. Nejlepší šunka která se mi povedla byla z jednoho kusu masa, krkovice. Mam formu Srnčí hřbet 2,5kg masa

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

těžko říct kde je problém. I nám se někdy stane, že je sušší. Většinou je to tehdy, když tzv. neuhlídáme teplotu a překročíme maximum. Pak se to může stát.

Dále také záleží, co je to za maso. Pokud je to nějaký postarší kus, dobrou šunku z něj velmi těžko vyrobíte. To samé platí např. pro steaky.

Domaci-sunkovar.cz

Vladimír Milata 13. 4. 2018 07:37:29

Dobrýden, mám dotaz ohledně dušení šunky ve vodě. Mohu ponořit celý šunkovar ( mandolína ) do vody tak, aby byl zalitý i shora..? Nedostane se voda přes folii k masu..?Ptám se proto, protože u válcových šunkovarů byla voda teplejší dole v hrnci, než u hladiny a maso bylo nesouměrně tepelně zpracované...proto jsem koupil u vás nový.Děkuji za odpověď.

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

u Mandolíny nikdy není problém s tím, že by bylo maso nesouměrně uvařené. Z praxe Vám mohu potvrdit, že stačí voda cca 1cm nad úroveň masa. Co se týče vody, teoreticky by se k masu dostat neměla, protože je ve fólii a fólie je přitlačená víkem.

Domaci-sunkovar.cz

Petr 14. 3. 2018 13:53:55

Dobrý den, je možné dát šunkovar do myčky? díky

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

určitě do myčky NE!! Je to alu slitina a v návodu každé myčky je napsáno, že alu materiály tam nesmí.

Domaci-sunkovar.cz

Roman 25. 12. 2017 08:24:27

Dobrý den...Dá se použít šunkovar, ktery je na 4 kg třeba jen na 2 kg....

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

ano, určitě dá. Jen bude šunka o polovinu nižší.

Domaci-sunkovar.cz

Martina Švábová 3. 12. 2017 18:12:20

Dobrý den, bude prosím v nejbližší době k dostání šunkovar Mandolína malý? Děkuji.

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

budou během týdne. Pokud ho máte jako dárek, vánoce stihneme.

Domaci-sunkovar.cz

Daniel Koval 20. 11. 2017 14:56:25

Dobrý den, v receptu č. 1 píšete, že pro vyložení šunkovaru je potřeba užít potravinářský mikrotenový sáček. Je možné použít i potravinářskou fólii? Zároveň bych se chtěl zeptat, zda-li se klasická kuchyňská sůl může zaměnit za jinou sůl ve vaší nabídce, např. sůl s medvědím česnekem. Hezký zbytek dne.

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

nevíme přesně co myslíte, ale pokud např. sáček na tlačenku, tak ano. Co se týče šunky nasolené solí s medvědím česnekem, tak nevíme. Nemáme to odskoušeno. Ale klidně to vyzkoušejte, meze se v tomto oboru nekladou. Je potřeba experimentovat.

Domaci-sunkovar.cz

Pavel 8. 10. 2017 11:28:26

Dobry den, mam asi hloupy dotaz na recept na sunku z jednoho kusu masa. Moc nerozumim tomu, ze pri napichovani laku bych nemel vynechat ani kousek plochy masa. Znamena to, ze bych mel jit milimetr po milimetru? Na to mi nebude u kiloveho kusu stacit lak. Omlouvam se, ze se tak hloupe ptam :)

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

ne ne, takto to myšleno není. Stačí napichovat třeba 2 i 3 cm od sebe. Osobně to dělám tak, že natáhnu lák do stříkačky, zapíchnu do masa téměř na druhou stranu. Pokusím se nebýt úplně zkrze maso. Postupně začnu vytahovat jehlu a rovnou vstřikuji lák. Nemusí to být přehnaně blízko od sebe, tak sůl se za den nebo dva tou svalovinou dostane všude.

Domaci-sunkovar.cz

Miroslav Baláž 2. 9. 2017 12:09:58

Dobrý den. Je možné zaslání zboží na slovensko ? Děkuji Baláž

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

v tuto chvíli to možné není.

Domaci-sunkovar.cz

Pavel 16. 5. 2017 15:23:40

Dobrý den,chtěl bych si od Vás objednat pořádný šunkovar. Chci se proto zeptat: * je dobrý nápad šunkovar vystlat vaší pečicí fólií Ibili? * z jakého materiálu je fólie Ibili vyrobena – obsahuje BPA/změkčovadla/ftaláty? * dosáhnu stejného výsledku, když budu šunkovar péct v troubě (na stejnou teplotu jako bych vařil šunku ve vodě)?Díky moc!

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

složení pečící fólie nemáme k dispozici. Co se týče šunkovaru v troubě, už se na to zákazníci ptali, ale osobní zkušennost s tím nemáme. Dle nás to nebude ono. Jakmile tam není kontakt s tím médiem (vodou), bude zřejmě potřeba mnohem delší doba. Kilo masa ve vodě 80°C za 1:30 hod uvařit lze, ale v troubě vyhřáté na 80°C si myslíme, že by se stejný kus masa neupekl.

Domaci-sunkovar.cz

míra 18. 2. 2017 22:55:05

Reaguji na příspěvěk vaření šunky v eletrickém zavařovacím hrnci. Funguje to a naprosto bez problémů, nemáte problém s udržováním teploty, nastavíte termostat, po dosažení potřebné teploty zazní signál pak stačí nastavit časovač a čekáte až bude hotovo. Jednoduché, nenáročné, v pohodě. Asi také záleží na zavařovacím hrnci jak je vybaven, termostat, časovač a podobně.

Odpověď administrátora:

Dobrý den,

děkujeme za tip a Vážíme si předání Vašich poznatků dál mezi lidi, kteří už mají dost těch kupovaných nechutností a snaží se vyrábět vlastní domácí produkty.

Domaci-sunkovar.cz

Myslete na svoje děti

Nabízíme:

Výhody našeho eshopu s šunkovary rychlou expedici

šunkovary skladem servis šunkovarů

šunkovary kontakt rychlou komunikaci

záruku vrácení peněz kvalitní šunkovary

Vrácení zboží možnost vrácení zboží

české šunkovary 100% české výrobky

 

V domácí šunce nejsou:

domácí šunka desítky éček

výroba domácí šunky separáty

domácí šunka zvýrazňovače chuti

poctivá domácí šunka různé extrakty

výhody domácí šunky alergeny

Zdravá domácí šunka glutamany

šunka vyrobená doma difosforečnany

a mnoho, mnoho dalšího

 

Prodej šunkovarů e-shop online

Tato stránka používá cookies. Vice info